Як вибрати мило?

Полуничне, бананове, суничне, тропічне, виноградне ... Таке спокусливе, ароматне, що так і хочеться з'їсти ... Але це не тістечко, а мило.
Останнім часом виробники мила випускають справжні витвори мистецтва, інколи дуже нагадують кондитерські шедеври: мило у вигляді шматочка багатошарового торта, тістечка, цукерок, з запахом шоколаду, вершків, крем-брюле, манго, мигдалю. Перед такими «смакотою» просто неможливо встояти!
Однак для того, щоб сподобатися нашій шкірі, одного тільки привабливого вигляду мало.

Кілька років тому мило взагалі засуджувалося деякими вченими, як шкідлива миюча хімія, що порушує нормальний баланс шкіри і нищівна захисний шар, що перешкоджає проникненню бактерій. Втім, не можна так категорично ставитися до всіх миючих засобів. Мило не шкідливе.
Хоча пам'ятати про те, що у кожного з нас свій індивідуальний pH-баланс шкіри, при виборі мила все ж варто. Те мило, яке підійде вашій подрузі чи мамі, може не підійти вам. Та й з точки зору алергії - не всі добавки однаково безпечні. Найменш алергенні оливкова, кунжутне і персикове масла.
Найбільш безпечне - дитяче мило, так як воно містить мало лугу і тільки натуральні компоненти, оскільки призначене для ніжної дитячої шкіри.
Натуральне мило, як правило, теж містить тільки натуральні і рослинні інгредієнти, має білий або жовтуватий відтінок і не відрізняється будь-яким їстівним або парфумерним ароматом.
Мило ручної роботи також може бути виготовлено з натуральних компонентів, наприклад, рослинних екстрактів і масел - мигдалю, виноградних кісточок, лаванди, м'яти, ромашки, і т.д. PH такого продукту коливається в середньому від 7,5 до 7,8. Правда, за натуральність і якість, а також ручну роботу доводиться платити - такі шматочки коштують недешево і продаються на вагу.
Якщо мило має тривалий термін придатності, найчастіше, воно лужне. Рівень pH такого мила становить, в середньому, від 9 до 12. Лужне мило разом з очищує ефектом ще й впливає на кислотно-лужний баланс шкіри, усуваючи з посади його в лужну сторону, і сильно сушить шкіру. Тому його краще використовувати виключно для миття рук. І кожен раз після нього рекомендується змащувати руки зволожуючим кремом.
Останнім часом дуже популярно стало рідке мило, що містить ПАВ-и - поверхнево-активні речовини, що дозволяють більш дбайливий догляд за шкірою і які не мають шкідливого впливу на її захисний шар. Рівень pH коливається від 5,5 до 7. Це мило найкраще підходить для жирної та комбінованої шкіри, однак його не рекомендується використовувати для особи, так як вхідні в нього компоненти можуть викликати подразнення очей.
Крем-мило не містить лугу і має нейтральний рівень pH. Це мило ідеально для шкіри. Єдиний його недолік - швидке розмокання під впливом води.
Деякі фірми випускають і кускове мило, яке не містить лугу, зате має підвищений вміст гліцерину або зволожуючих кремів. Замість лугу в ньому використовуються ПАВ-и. Таке мило чудово зволожує шкіру і надає пом'якшувальну і заспокійливу дію. Воно підходить для будь-якого типу шкіри.
Користуючись тим чи іншим миючим засобом, потрібно пам'ятати головне - контакт мила (або гелю) з шкірою повинен бути короткочасним, не більше 5-7 секунд. Не потрібно намиватися годинами, так само як і по п'ять разів на день - це призведе до пересушування шкіри і порушення її захисного поверхневого шару.