Дивовижна історія натуральної косметики Стародавнього Єгипту

Косметичними засобами люди почали користуватися більше 4000 років тому. У той час для парфумерії використовувалися тільки природні речовини. Батьківщиною натуральної косметики вважають Стародавній Єгипет. При розкопках древніх поховань в гробницях знаходили старовинні эмності. Вони були наповнені різними пахощами, такими як: ладан і смирну (ароматичні деревні смоли), квітковими маслами, рум'янами, мазями. Тільки жреці володіли таємними рецептами приготування засобів по догляду за тілом. У них вони використовували природні рослини: алое, льон, аніс, подорожник і ромашка, кедр, оливки та ін.

 

Перш ніж купити натуральне мило ручної роботи перевірте чи є у магазина своя історія з формування виробництва, чи проводять миловари просвітницьку та інформаційну діяльність про методи виробництва мила з метою підвищити розуміння процесу миловаріння для покупців магазину.

 

У нашій високоякісній лавці мила ми стежимо, щоб вам було так само цікаво, як і нам. Чи знали ви, що миловаріння взяло свій початок з однієї з єгипетських поховань взимку 1873-1874 р.р., коли був знайдений медичний сувій - відомий папірус Еберса, названий на честь першовідкривача - професора єгиптології Лейпцигського університету. Створення папірусу Еберса відносять до середини XVI століття до н.е. Він був свого роду "медичною енциклопедією" древніх єгиптян. У ньому є 876 текстів лікарського змісту по лікуванню хвороб. Цей величезний сувій, довжиною більше 20 метрів, був занесений до реєстру найвидатніших культурний цінностей ЮНЕСКО. Один розділ в ньому був присвячений косметичним рецептами: як пофарбувати волосся і брови, видалити бородавки, боротися зі зморшками, зробити красиве мило і т.д. Великий лікар Стародавнього Єгипту був мудрий і в області косметики, він знав, як зробити тіло красивим. Зілля робилися по складному рецепту. Це були настої на меді, молоці, пиві.

 

У папірусах наводиться багато лікарських рослин, серед них цибуля та алое. Цибулю вважали священною рослиною. Головка цибулини символізувала конструкцію Всесвіту. Перший довідник по косметиці, який знайшли в Єгипті, був складений царицею Клеопатрою (I століття до н.е.). Її рецептами виготовлення рум'ян, білил, губної помади користувалися і пізніше. А про користь молочних ванн, які любила приймати Клеопатра відомо в наш час.
 

Стародавні жителі Єгипту готували настоянки лікарських трав для догляду за шкірою. Робили креми для обличчя з воску, мигдалю і квіток троянди. Під час розкопок в Єгипті знайшли палички з слонових бивнів, які застосовувалися для нанесення фарби на вії і тіней для повік, які виробляли з сурми, графіту, мигдалю. Тіні для повік використовувалися для краси, для поліпшення зору і захисту від порчі. Їх для єгипетських модниць виготовляли з малахіту, бірюзи і глини. В якості рум'ян наносили на щоки розтерті ягоди шовковиці. З зморшками боролися за допомогою солі і меду. Від передчасного посивіння волосся вживали мазь з рогу чорної газелі і масла. Фарбували волосся хною, перемішували з брудом.

 

Помада для губ була з суміші морських водоростей, брому і йоду, що було не зовсім безпечно для здоров'я. Цариця Клеопатра готувала помаду з товчених червоних жуків і яєчок мурах, а для мерехтливого блиску додавалася риб'яча луска. Як пудра для обличчя використовувалася біла глина.
Гігієну підтримували за допомогою порошку з бджолиного воску, розведеного у воді. Люди завжди стежили за чистотою тіла, але справжнє натуральне мило з'явилося набагато пізніше.

 

У Стародавньому Єгипті косметика, в першу чергу, була для ритуалів, священних обмивань і захисту від злих духів.
У всіх століттях люди прагнули до досконалості, намагалися винайти кращі косметичні засоби для підтримки краси тіла. У наш час випускається різноманітна косметична продукція та натуральні мильні радості.

 

І якщо ви задумалися, де купити мило ручної роботи, то саме виготовленням такого мила займаються наші старанні миловари. Загляньте в наш інтернет магазин - у нас представлений широкий асортимент мила з природних компонентів на будь-який смак і лише у нас ви знайдете мило саме під свій тип шкіри.
Також окрема сфера нашої діяльності - створення мила ручної роботи оптом для корпоративних подарунків або під замовлення.
 

Завжди раді новим гостям і надійним вірним клієнтам!

Для кожного з вас ми вигострюємо стародавні рецепти, адаптуємо і відбираємо тільки найкращі на прилавок.